Solucan Gübresi Bilgi Portalı 16 Ocak 2017

Türkiye’nin 10 Büyük Çiftliği

Türkiye’nin 10 Büyük Çiftliği

Türkiye’nin 10 Büyük Çiftliği

Solucan Yemi Temin Etmek İçin Besi ve Süt Çiftlikleri

Solucan gübresi üretirken, özellikle de ilk başlarda en sık yaşanan sorun kaliteli yemin sürekli olarak temin edilememesi sorunudur. İşte çoğu üreticinin yaşadığı bu soruna bir nebze olsun çözüm olabilmek amacıyla Türkiye’nin 10 Büyük Çiftliği adlı konu başlığı altında süt ve besi çiftliklerini toplamda 20 çiftlik olmak üzere sizler için derledim. Hemen hatırlatmakta fayda var, iletişim numaraları zaman içinde güncelliğini yitirmiş ve yitirecek olabilir. Artık yeri ve ismi belirtmek bizden, iletişime geçmek sizden olsun. Bereketli üretimler dilerim.

Türkiye'nin 10 Büyük Çiftliği

Türkiye’nin 10 Büyük Çiftliği

Türkiye'nin 10 Büyük Besi Çiftliği Türkiye'nin 10 Büyük Süt Çiftliği

 

Etiketler:

Yorumlar

 1. muhammet dedi ki:

  Peki BU hayvan cifliklerini yazdınız iyi hoşda bu çıkan yemleri sizler denediniz mi solucanlar tüketmektemidir. ? Bir yan dan da her dışıkıyı yenmedegini söyleniyor.

  1. Savaş Gönen dedi ki:

   Sayın Muhammet,

   sizce listesi verilen bu çiftliklerin hepsinin gübresini alıp, doğru yöntemlerle yeme dönüştürüp solucanlara yem olarak vermek gibi bir imkanım olabilir mi?

   Bu bir listedir? Sıklıkla yemi nereden bulabilirim diye soranlar için araştırıp buraya ekledim. Bu çiftliklerden çıkan gübrenin solucanlar tarafından yenmemesi için, diğer çiftliklerden çıkan gübrelerden çok çok farklı bir yapıya sahip olması gerekir. Sözüm size değil, “her dışıkıyı yenmedegini söyleniyor” diye belirttiğiniz kişilere… Bu çiftliklerden çıkan dışkı yenmemesi için ineklerin metal, plastik vb maddeleri dışkılıyor olması gerek.

   Merak ettim, kimmiş bunlar ve neye dayanarak böyle söylüyorlarmış.

   Bu arada, ben adres gösterdim, dileyen dener dileyen bu çiftlikler dışındaki diğer çiftlikleri ziyaret eder…

   Bundan fazlasını yapamam.

   Saygılarımla.

 2. Fikret Adil dedi ki:

  Savas abi cok sagol cok aydinlatici bilgiler veriyorsun. Yaklasik 50.000 adetle solucanla bu isi yapiyorum ama daha satis safhasina gecmedim. İştende cikarttilar, malum piyasa sartlarinda işde yok tek guvencem bu iş kaldi canla basla cabaliyorum. Her takildigim konuda her degisik fikirde senin sayfana bakiyorum ve muhakkak audinlatici bir bilgiye ulasiyorum. Bu yardimlarin icin cok cok sagol. Hakkin buyuktur helal et.

  1. Savaş Gönen dedi ki:

   Sayın Adil,

   hakkım helal olsun, yeter ki helal olan hakkı alan kıymet bilsin. İşinde adil ve dürüst olduğun sürece kıymetini de bilirsin. Karşılığı gelir merak etme. Yalnız sana çelme atabilecek olanlara dikkat et yeter. Karşına her çıkana güvenme! Bu işin en zor tarafı budur.

   Saygılarımla.

 3. abdulrahman dedi ki:

  s.a solucan gübresi üretimi yapıyoruz ve bize separatörden geçmiş gübre lazım nerden bula bilirim bilgi verirseniz sevinirim ***

  1. Savaş Gönen dedi ki:

   Sayın abdulrahman,

   seperatör gübresi havaleli bir ürün gibidir. Bu nedenle navlun ücretini minimize etmeniz için bulunduğunuz bölgeyi araştırıp, en yakın yerden almanız gerekir.

   Saygılarımla.

Yorum Yaz