Solucan Gübresi Bilgi Portalı 06 Aralk 2016

Türkiye’nin 10 Büyük Çiftliği

Türkiye’nin 10 Büyük Çiftliği

Türkiye’nin 10 Büyük Çiftliği

Solucan Yemi Temin Etmek İçin Besi ve Süt Çiftlikleri

Solucan gübresi üretirken, özellikle de ilk başlarda en sık yaşanan sorun kaliteli yemin sürekli olarak temin edilememesi sorunudur. İşte çoğu üreticinin yaşadığı bu soruna bir nebze olsun çözüm olabilmek amacıyla Türkiye’nin 10 Büyük Çiftliği adlı konu başlığı altında süt ve besi çiftliklerini toplamda 20 çiftlik olmak üzere sizler için derledim. Hemen hatırlatmakta fayda var, iletişim numaraları zaman içinde güncelliğini yitirmiş ve yitirecek olabilir. Artık yeri ve ismi belirtmek bizden, iletişime geçmek sizden olsun. Bereketli üretimler dilerim.

Türkiye'nin 10 Büyük Çiftliği

Türkiye’nin 10 Büyük Çiftliği

Türkiye'nin 10 Büyük Besi Çiftliği Türkiye'nin 10 Büyük Süt Çiftliği

 

Etiketler:

Yorumlar

 1. muhammet diyor ki:

  Peki BU hayvan cifliklerini yazdınız iyi hoşda bu çıkan yemleri sizler denediniz mi solucanlar tüketmektemidir. ? Bir yan dan da her dışıkıyı yenmedegini söyleniyor.

  1. Savaş Gönen diyor ki:

   Sayın Muhammet,

   sizce listesi verilen bu çiftliklerin hepsinin gübresini alıp, doğru yöntemlerle yeme dönüştürüp solucanlara yem olarak vermek gibi bir imkanım olabilir mi?

   Bu bir listedir? Sıklıkla yemi nereden bulabilirim diye soranlar için araştırıp buraya ekledim. Bu çiftliklerden çıkan gübrenin solucanlar tarafından yenmemesi için, diğer çiftliklerden çıkan gübrelerden çok çok farklı bir yapıya sahip olması gerekir. Sözüm size değil, “her dışıkıyı yenmedegini söyleniyor” diye belirttiğiniz kişilere… Bu çiftliklerden çıkan dışkı yenmemesi için ineklerin metal, plastik vb maddeleri dışkılıyor olması gerek.

   Merak ettim, kimmiş bunlar ve neye dayanarak böyle söylüyorlarmış.

   Bu arada, ben adres gösterdim, dileyen dener dileyen bu çiftlikler dışındaki diğer çiftlikleri ziyaret eder…

   Bundan fazlasını yapamam.

   Saygılarımla.

Yorum Yaz